a

Tarım Kredi, Enflasyona Karşı Mücadelede Tam Desteğini Sunuyor

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, Ramazan ayının bereketini ve dayanışma ruhunu yansıtan bir kampanya başlattı. 14 Nisan’a kadar sürecek bu özel kampanya kapsamında, ülke genelindeki tüm Kooperatif Market satış noktalarında ürün fiyatları sabitlenecek. Bu hamle, vatandaşların kaliteli ve güvenli ürünlere daha uygun fiyatlarla erişimini kolaylaştırmayı hedeflerken, aynı zamanda Türk tarımının ve çiftçilerinin desteklenmesine yönelik önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

Tarım Kredi’nin bu stratejisi, Ramazan Bayramı sonuna kadar geçerli olacak ve 4 binden fazla Kooperatif Market’i kapsayacak şekilde tüm ürünlerde fiyat artışının önüne geçecek. Bu uygulama ile vatandaşların Ramazan ayı boyunca ve bayram süresince ihtiyaç duydukları ürünlere sabit fiyatlarla ulaşmaları sağlanacak.

Bunun yanı sıra, Tarım Kredi kooperatifleri, Türkiye genelindeki çiftçilere yönelik yem ve gübrede özel indirimler sunuyor. Motorin, zirai ilaç ve tohum gibi kritik tarımsal girdilerde kampanya süresince hasat sonuna kadar (31 Ağustos) vade farkı olmaksızın satışlar yapılacak. Karma hayvan yemleri ve kimyevi gübrelerde ise ton başına yüzde 5’e varan indirimler uygulanacak. Bu indirimlerle birlikte belirlenen fiyatlar, kampanya dönemi boyunca sabit kalacak ve üreticilere ekonomik bir nefes aldıracak.

Kampanya kapsamında yem satışları, üreticilere vade farksız 4 ay vadeli olarak sunulurken, piyasa koşullarında daha düşük fiyatların oluşması durumunda Tarım Kredi, çiftçilerin lehine olacak şekilde fiyatları yeniden düzenleme taahhüdünde bulunuyor. Bu durum, çiftçilerin piyasa dalgalanmalarından olumsuz etkilenmelerinin önüne geçmeyi ve onlara daha istikrarlı bir planlama yapma imkanı sunmayı amaçlıyor.

Bu kampanya ile Tarım Kredi, Ramazan ayının ruhunu yansıtarak hem vatandaşların hem de üreticilerin yüzünü güldürmeyi hedefliyor. Sürdürülebilir tarım ve kalkınmanın yanı sıra, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma gibi değerleri ön plana çıkaran bu girişim, Türk tarım sektörünün güçlenmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hafızayı Güclendiren Sebzeler Nelerdir?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.